جانی آیو مشکل باتری آیفون را از علاقه شما به این گوشی میداند!

ظرفیت پایین باتری‌های آیفون همیشه جزء مشکلات بزرگ مصرف‌کنندگان بوده است. آیا مسئولین اپل نیز با شما هم نظر هستند؟

شما هم از تمام شدن زودهنگام باتری‌ آیفون خود رنج می‌برید؟ قطعا تنها نیستید و میلیون‌ها میلیون مصرف کننده در سراسر دنیا وجود دارد که در غم شما شریک‌اند

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که در زمانی که نیاز شدیدی به آیفون خود دارید، به ناگاه باتری به لحظات پایانی عمر خود نزدیک می‌شود و باید هر چه زودتر یک شارژر پیدا کنید. به همین دلیل است که امروزه لوازم جانبی مرتبط با شارژ آیفون (و حتی گوشی‌های اندرویدی) در بازار وجود دارد و هر روز نیز با حیله ای جدید در صدد رفع این مشکلات هستند

 

اما اگر فکر می‌کنید که مسئولین اپل با شما همدردی می‌کنند، در اشتباهید چون به عنوان مثال «جانی آیو»، مدیر بخش طراحی اپل جواب دیگری برای وجود این مشکل در میان کاربران دارد.

وی اخیرا در مصاحبه ای با «فایننشال تایمز» از عمر باتری آیفون‌ها سخن گفته است. جواب وی جالب است: "چون که آیفون بسیار سبک و باریک است [و در نتیجه دوست‌داشتنی‌تر] ما زیاد از آن استفاده می‌کنیم و در نتیجه باعث خالی‌شدن باتری آن می‌شویم. با یک باتری بزرگ‌تر، گوشی نیز سنگین‌تر و آزاردهنده‌تر می‌شود و جذابیت خود را از دست می‌دهد."

آیو با این فرض که شما از یک آیفون سبک‌تر و باریک‌تر خوشتان می‌آید، پاسخ خود را به این مشکل ارائه کرده، اما برای بسیاری از کاربران چنین نظری ندارند و حتی حاضرند اندکی بر ضخامت آیفون افزوده شود، اما بر عمر باتری نیز اضافه شود.

علاوه بر پاسخ آیو، ظرفیت باتری‌ها هم نتوانسته چون تکنولوژی دیگر قطعات باتری همگام با زمان رشدی چند برابری داشته باشد و هنوز تکنولوژی‌های حوزه باتری‌سازی به اندازه کافی پیشرفت نکرده است. البته این مشکل نیز راه حل‌هایی دارد که یکی از آن‌ها گرافین است و ممکن است در زمانی نه چندان دور صاحب یک آیفون با عمر بالاتری شوید.

 شبکه های اجتماعی
Powerd By Masoud Noursaid.